Jak cieszyć się życiem?believe-it-life-experience-brings-happiness-not-material-wealth

To pozornie proste pytanie niejednokrotnie spędza sen z powiek wielu z nas.
Dla naszego ludzkiego umysłu bowiem- często to co najoczywistsze zdaje się wręcz nie do ogarnięcia. Co więcej- nawet jeśli ktoś obdarzy nas pewną niezwykle prostą wskazówką lub sami znajdziemy jakąś dziecinnie prostą receptę na radość- nasze ego automatycznie odrzuca taką możliwość, w ogóle nie bierze jej pod uwagę.
Dlaczego?
Otóż dla naszego umysłu wszystko co proste, dostępne na wyciągnięcie ręki- nie może mieć większej wartości, być skuteczne czy też warte naszej uwagi.
W czasach, w których kwestie duchowe, ezoteryczne- stały się czymś o czym na co dzień mówimy głośno- również i tu nasze nieugięte ego stworzyło sobie arenę do popisu w formie niezmierzonej ilości nowych konceptów, coraz to bardziej wymyślnych metod, technik, wskazówek.
Choć w zamyśle poruszania tematyki duchowości- każdy z nas pragnie jedynie odnaleźć wewnętrzny spokój, radość i spełnienie- i tutaj nie ma już miejsca na zwykłą a zarazem magiczną i piękną prostotę życia.
Jak cieszyć się życiem?

Przypomniała mi się tutaj anegdotka opowiedziana w trakcie przekazu Lee Carroll (Kryon)- zatytułowana ‘Poznaj kucharza’.
Myślę, że w piękny sposób odda ona esencję tego o czym staram się teraz napisać.
Otóż moglibyśmy porównać nasze życie, sposób w jaki go doświadczamy, smakujemy- do degustacji całej gamy potraw przygotowanych przez nieznanego kucharza.
Kucharz pozostaje anonimowy i dostarcza on nieustannie nieskończonych różnorodności smaków, kształtów, barw, zapachów. Jego kreacja nie ma końca, zdawałoby się że leży w jego naturze.
My natomiast ciągle degustujemy…i każdy z nas robi to na swój własny, wyjątkowy sposób- większość z nas po prostu je, szybko połyka w ogóle nie zważając na to co się wówczas dzieje, są i tacy którzy starają się smakować i cieszyć swym posiłkiem jednak ich głowy wypełnia niepohamowany, rozpraszający ich bycie w chwili obecnej natłok myśli. Jeszcze inni natomiast ciągle dopytują się kto to przygotował, gdzie jest, kim do diaska jest kucharz?!
Czasami doceniamy potrawy, kochamy je, są nam obojętne lub też ich nie cierpimy. Porównujemy nasze indywidualne doznania po to, by móc zrozumieć, sklasyfikować, poszufladkować nieskończoną różnorodność doświadczeń. W ten sposób określamy siebie- poprzez ciągły proces porównywania z innymi i ich preferencjami.
Nagle nasza uwaga pada na jednego z degustatorów najnowszych potraw. Pytamy go czy mu smakują, jakie są jego doświadczenia związane z jego posiłkiem. On na to odpowiada, iż posiłek jest bardzo dobry, jednak go nie smakuje, nie delektuje się nim ponieważ nie może przestać myśleć kto go przygotował, jak znaleźć kucharza, jak go nazwać,  poznać i w końcu- jaka jest receptura?

Kochany/Kochana- Nie trać czasu, energii, piękna i magii Twego życia na nieustanne wciąganie się w intelektualne próby zrozumienia świata, życia, istnienia!
Jakie to ma znaczenie kim jest ciągle kreujący kucharz? Liczy się fakt, iż możemy smakować całej gamy jego dzieł (które świadomie lub też nie- współtworzymy ) a każdy moment naszych świadomych doświadczeń stanie się nieopisanym oceanem radości, spełnienia i spokoju.
Nie pozwól by Twój intelektualny umysł i mechanizmy obronne organizmu zepsuły doświadczenie Twojego posiłku. Jakkolwiek by on bowiem nie wyglądał, jakkolwiek by nie smakował- jeśli tylko doświadczysz go tu i teraz, pozwolisz być częścią Ciebie, choć chwilowo- Twoje życie stanie się, naprawdę stanie się- pełne i wypełnione wszechogarniającą radością!
Zdasz sobie wówczas sprawę z tego, iż do stałego poczucia zadowolenia i oceanu spokoju- nie potrzebujesz ani kolejnej zabawki, związku, szkolenia, wyprawy czy techniki….
Jedyne czego potrzebujesz to każdorazowe doświadczanie chwili obecnej, bycie tu i teraz…- ale o tym myślę, że już zostało dość dużo powiedziane chociażby w książkach takich jak Potęga teraźniejszości Eckharda Tolle.
Wystarczy konceptów, metod, teorii, skończ z mówieniem i rozmyślaniem!
Jeżeli szczerze pragniesz cieszyć się swoim życiem- po prostu rób to w pełni świadomie delektując się każdym jego smakiem, po prostu tu i teraz….

 

Zapraszam do podzielenia się tym artykułem z Twoimi znajomymi oraz do uczestnictwa w sesjach indywidualnych oraz szkoleniach online https://duchimateria.com/szkolenia-i-sesje/ !

Oraz oczywiście- zachęcam do subskrypcji regularnie aktualizowanego kanału youtube: www.youtube.com/sylwiakocon