Pieniądze przenoszą w sobie różnoraką symbolikę. Mają dla nas indywidualne znaczenie, ale też są środkiem wymiany, której wszyscy zbiorowo podlegamy.

Pieniądz może kojarzyć się nam z wysiłkiem lub lekkością, powinnościami lub spełnieniem, lękiem lub radością, stresem bądź rozluźnieniem.

Od 10 lat pokazuję zainteresowanym tematem finansów osobom jak skutecznie i w lekkości otwierać się na obfitość. Nie będę się dziś o tym rozpisywać, ale poniekąd wpisem  tym wpisem i do takowej otwartości nawiązuję, ponieważ chciałabym zwrócić Twoją uwagę na to, co bardzo blokuje nas na większy, lepszy pieniądz /a jak wiadomo jak odkrywamy blokady i je wypuszczamy to się automatycznie otwieramy/.

Raz do roku, w listopadzie, prowadzę edycję mojego najpopularniejszego programu online- Kursu Przyciągania Pieniędzy. Z racji tego, że jest to szkolenie o pieniądzu-  zazwyczaj przyłączające się do niego osoby mają świadomość tego, że pieniądz płynie tam,  gdzie jest otwartość na oba kierunki jego przepływu, czyli na branie i dawanie. Dlatego też zazwyczaj są to ludzie, którzy chętnie inwestują w siebie  kiedy czują że coś jest dla nich ważne.

Do czego zmierzam?

Może zacznę od siebie- żeby nie było, że byłam z takiego podejścia wykluczona. Otóż kiedyś nie było we mnie gotowości, by płacić za czyjąś wiedzę czy usługę. Tam, gdy była tylko możliwość zastosowania barteru lub też skorzystania z darmowych frykasów- robiłam to.  No bo i po co miałabym płacić?- myślałam sobie… skoro  w dzisiejszych czasach mogę pozyskać tak wiele za darmo. Był to czas, gdy mało się w mojej działalności działo i nie bardzo rozumiałam dlaczego.

Na szczęście studiowałam metafizykę!

Pieniądz, jako symbol wymiany- przenosi w sobie docenienie drugiego człowieka i jego działań. Co więcej -pieniądz jest symbolem wartości, a więc jego użytkowanie świadczy o tym na ile coś jest dla nas warte, włączając w to nas samych. Kiedy staramy się zdobywać wszystko za darmo i tym samym mamy w sobie opór w użyciem pieniądza na coś, co jest naszą wartością-  to tak jakbyśmy podświadomie wysyłały do wszechświata przekaz o tym, że ‘oj, tak bardzo bym chciała, ale…. nie czuję się na tyle warta, by sobie na to pozwolić’ . Ponadto -z naszej strony nie płynie docenienie pracy, którą druga osoba wkłada w to, czym się dzieli.  A przepływ, by był lekki – musi odbywać się przed obustronnie otwarty kanał, musi być przypływ i odpływ (więcej o samym odpływie napisałam w jednym z ostatnich artykułów: https://duchimateria.com/przeszywajacy-dreszczem-odplyw)

I tak, oczywiście- nie ma niczego złego w korzystaniu z licznych, oferowanych w sieci bezpłatnych przedsięwzięć, bo one są dla nas, ale- zwróćmy uwagę ku sobie i rozpoznajmy czy jest w nas gotowość, by naprawdę się w coś, na czym nam zależy zaangażować. Bo to tutaj zaczynają dziać się upragnione cuda…

Pieniądz jest bowiem wyrazem/miernikiem naszego stawiennictwa do danego tematu. Kiedy za coś płacisz to poprzez dokonanie finansową transakcję całą sobą mówisz temu czemuś wyraźne, konkretne ‘tak!’, a życie to widzi i słyszy odpowiadając ukierunkowanym tym razem w Twoją stronę  przepływem obfitości.

Czy oznacza to, że gdy za coś płacę to od razu ktoś odda mi ten sam, czy nawet większy pieniądz…? – pojawia się często pytanie.

Może tak, a może i nie. Pieniądz jest jednym z ważnych, ale też licznych sposobów za pomocą których życie pozwala Ci doświadczać swojego bogactwa. Zwrot może więc przyjść w postaci nagłych finansowych przychodów, ale też może być czymś innym, co daje Ci zadowolenie lub przyczynia się do poprawy jakości Twego życia. I co najważniejsze- zawsze przypływa w zwielokrotnieniu! (o czym świadczy chociażby praktyka tak zwanej dziesięciny)

Kiedy więc stawiasz się  do czegoś, co jest dla Ciebie ważne- zadeklaruj życiu, że jesteś w pełni zaangażowana, czego wyrazem z pewnością będzie zainwestowany przez Ciebie w  to owe ‘coś’ pieniądz.

Poza tym- bądźmy ze sobą szczere- kiedy za coś płacimy to również spodziewamy się i otrzymujemy zupełnie innej, lepszej jakości.  Wszelkie darmowe souveniry, choć często pięknie oprawione i przydatne- są jedynie posmakiem tego, co zyskujemy, gdy za ten sam produkt czy usługę płacimy.

Pieniądz, nasze jego- świadome i rozsądne- użytkowanie jest wyrazem tego na ile coś cenimy oraz na ile cenimy same siebie. Gdy użytkujesz go zgodnie ze swoimi wartościami, życie witając się z Tobą w tym otwartym przepływu kanale- daje Ci więcej tego, co cenisz, daje Ci po prostu- lepsze życie. A Ty widząc to, czujesz wdzięczność i pozostajesz w tej niebiańskiej zależności zachwycie.

——————————————————-

  'Żeby się chciało’– pobudzający Cię do działania, motywująco- inspirujący, warsztat online.

Kiedy: 24 marca o godz. 19:00

Gdzie: onlin

Szczegóły oraz możliwość zapisu TUTAJ.