Każdy z nas ma jakiś talent!Każdy z nas ma jakiś talent!

Choć niektórym z nas może wcale nie wydawać się to aż tak oczywiste- niezaprzeczalnym faktem jest to, że każdy z nas ma jakiś talent!

Sęk w tym, że nie każdy z nas żyje zbalansowanym życiem, a co więcej- nie każdy z nas jest na tyle połączony z samym sobą, by wyraźnie wiedzieć i czuć co takiego nosi w sobie unikatowego.

To dlatego wielu z odwiedzających mnie klientów z silnie zaakcentowanym w głosie smutkiem stwierdza, że nie ma pojęcia co takiego potrafi, co jest jego talentem, a nawet- co takiego naprawdę lubi robić!

Nie poruszam już tutaj nawet głośno rozpowszechnianej w obecnych czasach kwestii życiowej pasji, gdyż zauważam że słowo to wywiera na wielu z nas pewnego rodzaju presję, poczucie że każdy z nas powinien mieć coś, co sprostałoby wymogom słowa pasja.

Chciałabym tutaj zaznaczyć, iż pod przykrywką tego słowa nie kryje się nic więcej jak jedynie wszelkie zajęcia, czynności które sprawiają nam przyjemność, coś co lubimy robić, co przywołuje uśmiech na naszych twarzach. Dla jedynych z nas może być to zagłębianie się w treściach skomplikowanych matematycznych wzorów, przeprowadzanie doświadczeń czy też tworzenie nowych rzeczy- dla innych będzie to zwykły spacer po lesie, zabawa z dzieckiem czy też jakakolwiek najzwyklejsza w świecie czynność. I to i to jest pasją. Komu tu osądzać co nią nie ma prawa być…?

Tylko my sami wiemy, czujemy co takiego gra w naszym sercu, co sprawi że czujemy się zadowoleni, zrelaksowani, zainspirowani czy tez pozytywnie doładowani!

Ja również kiedyś nie zdawałam sobie sprawy z tego, co tak naprawdę lubię.

Teraz już wiem, że było to spowodowane faktem ciągłego przebywania w dość niskim stanie samopoczucia, spadkach nastroju, brakiem satysfakcji z jakości mojego życia począwszy od sfery zawodowej poprzez związek i życiowy balans.

Już wtedy jednak nieustannie czytałam i rozmawiałam z innym na temat zagadnień metafizycznych. Robiłam to zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, że jest to nie tylko to moje dotąd niezauważane ulubione zajęcie,  ale wręcz mój wyjątkowy talent!

 

Każdy z nas ma jakiś talent!Każdy z nas ma jakiś talent!

Ciebie również to dotyczy!…;) zaznaczam to po to, gdyż dobrze wiem, że gdy zaczynamy żyć coraz bardziej świadomie i zgłębiać tajniki naszej egzystencji oraz rządzących wszechświatem praw- często czujemy, że wszystko to może jak najbardziej przytrafiać się innym, ale nie nam samym.

Wierzymy, że inni mają w sobie coś wyjątkowego, że mają wartość, że mogą sami kreować swoje życie…jednak z jakiś powodów wątpimy w nasze własne unikatowe zdolności.

Zapewniam Cię jednak, że i Ty z całą pewnością je posiadasz. Co więcej- jestem przekonana, że już teraz w zupełnie naturalny i często niedostrzegany sposób z nich korzystasz!

 

Co mogę Ci zasugerować, by ułatwić Ci rozpoznanie Twojego talentu?

 

  1. Przede wszystkim zaakceptuj i uznaj na pewny fakt, że każdy z nas ma jakiś talent!- Włączając w to Ciebie!!!
  2. Poproś bliskie Ci osoby o to, by powiedziały Ci w czym ich zdaniem jesteś dobry, co takiego lubią gdy to robisz, z jakiego rodzaju Twojej pomocy, porady często chętnie korzystają
  3. Zacznij zwracać uwagę na to, co często robisz w zupełnie naturalny sposób. Zaznaczam, że mogą to być bardzo proste, przyziemne czynności jak np. doradzenie komuś w jakimś zakupie, zorganizowanie rodzinnej wyprawy, czy też udzielenie wskazówki.
  4. Przypomnij sobie- jeśli możesz- co takiego chętnie robiłeś/-aś jako dziecko. Jako dzieci mamy w sobie już to wszystko i co najlepsze wyrażamy siebie w niczym niepohamowany sposób- dlatego też często rzeczy, które absorbowały nas w dzieciństwie- są kluczem do rozpoznania naszego życiowego talentu.
  5. Bądź otwarty/-a na wszystko, zrelaksuj się w swoich poszukiwaniach wiedząc że presja, rozczarowanie niemożnością zidentyfikowania swojej wyjątkowości – tworzą w nas jedynie opór, a więc uniemożliwiają otwarcie się na to niesamowite odkrycie o samym sobie.

Zrozumienie przyjdzie do nas na pewno i stanie się to dokładnie wtedy, gdy się na to otworzymy, czyli innymi słowy- zaakceptujemy to, że jeszcze poszukujemy, damy intencję chęci rozpoznania swojej unikatowości oraz zignorujemy wszelkie wątpliwości ufając życiu

Pamiętajmy również, że życie chce, bardzo pragnie byśmy w końcu mogli w świadomy sposób dawać światu, innym to z czym przyszliśmy na Ziemię. Każdy z nas ma jakiś talent i ma go po to, by po cieszyć się i ekscytować życiem oraz sprawiać, że świat staje się pełniejszy.

Inni potrzebują, bardzo pragną naszego talentu- dlatego też, gdy go odkryjesz i zaczniesz już w świadomy sposób z niego korzystać- nie zdziw się, że życie nagle stanie się barwniejsze, weselsze i prostsze oraz – co bardzo często się zdarza- że zaczniesz zarabiać będąc po prostu coraz bardziej sobą!

Czy może być jeszcze lepiej!?