„Bycie człowiekiem jest jak bycie domem gościnnym. Każdego dnia odwiedza nas nowy przybysz. Radość, depresja, smutek, złość, chwilowa świadomość przychodzą znienacka jak niezapowiedziani goście.

Przywitaj ich i ugość wszystkich bez wyjątku, nawet jeżeli jest to stado smutku, które jednym machnięciem jest w stanie ograbić twój dom z wszystkich jego mebli.

Wciąż, traktuj każdego gościa z szacunkiem. Bowiem, za każdym razem ten pusty wysprzątany smutkiem dom, stoi otworem gotowy na nowe możliwości.

Ciemne myśli, smutek, złość, radość….witaj je wszystkie u progu z uśmiechem na twarzy, bądź wdzięczny za za każdego przybysza, ponieważ każdy z nich bez wyjątku jest posłańcem z głębi twojej boskości.”

-Rumi

Emocje. Refleksje i wskazówki.

EFT Tapping- opukiwanie na lęk.

Sesje oddechowe z mistrzem oddechu Michałem Godlewskim.

Posyłam Ci mantrę. Jest ona mantrą ochronną. Bardzo pięknie pisze o niej Agnieszka Maciąg w tym oto artykule:

http://agnieszkamaciag.pl/mantra-ochronna-aad-guray/

Poniżej znajdziesz specjalnie ukierunkowane na stopniowe przeprogramowywanie mózgu, bazujące na badaniach dr Joe Dispenza- medytacje.

Sugeruję, by korzystać z nich co najmniej co drugi dzień, najlepiej codziennie- zaczynając od medytacji wody lub przestrzeń- indukcja. Jest to medytacja, która otwiera, poszerza świadomość i trenuje mózg do nowego trybu postrzegania.

Medytacja zatytułowana: Przestrzeń- jest wiernym, proponowanym przez dr Joe Dispenza odwzorowaniem całego procesu wypuszczenia dawnego sposobu bycia i otwierania na nowy.

Dlaczego nawiązujemy tutaj do przestrzeni?

Kiedy stajemy się świadomi przestrzeni, którą nasze ciało zajmuje w przestrzeni oraz przestrzeni dookoła naszego ciała w przestrzeni- ważne jest, by najpierw zrozumieć, nadać znaczeniu temu co i po co robimy.

Badania naukowe w tym zakresie wyraźnie wskazują, że kiedy otwierasz swoją uwagę poprzez stanie się świadomym przestrzeni, którą zajmuje Twoje ciało oraz otaczającej cię przestrzeni w przestrzeni- coś bardzo magicznego wydarza się w twoim mózgu. Wchodzi on w bardzo koherentny, zorganizowany stan. Przez większość czasu w ciągu dnia kładziesz swoją uwagę na rzeczach i zdarzeniach, ludziach, miejscach. Kiedy żyjesz hormonami stresu, kiedy się martwisz, czujesz  winna, niewarta, doświadczasz niepokoju- twój mózg generuje bardzo niekoherentne wzorce.

Kiedy otwierasz swoją uwagę i poszerzasz ją na nieskończoność przestrzeni- twój mózg zaczyna tworzyć koherentne, zintegrowane wzorce. A  kiedy twój mózg jest koherentny- ty jesteś koherentna. Gdy twój mózg dobrze pracuje- ty dobrze się czujesz. Tak więc przy pomocy takich praktyk i medytacji, z którymi spotykasz się w tym programie- trenujesz swój mózg, by był koherentny, by generował koherentne wzorce i z coraz większą łatwością zmienia swoje fale mózgowe tak by wyjść poza analityczny umysł, który oddziela świadom owy od nieświadomego mózgu. To staje się twoją umiejętnością. Używamy tutaj techniki, która prosi cię o skupienie się na danych częściach ciała oraz potem na otaczającej cię przestrzeni i w ten sposób zaczynasz przenosić się z fal mózgowych beta do alfa. Jest to więc proces. Badania pokazują, że kiedy praktykujesz systematycznie- potrafisz przechodzić z fal mózgowych beta do alfa w przeciągu zaledwie kilku sekund. To staje się twoją umiejętność. Kiedy posiadasz tą umiejętność- możesz używać jej do tworzenia pożądanych efektów swojego zewnętrznego świata.

Medytacja Alana Wattsa.