Dlaczego nie możesz dostać tego, czego chcesz?Dlaczego nie możesz dostać tego, czego chcesz?

Dla tych  z nas, którzy zaczęli żyć w bardziej świadomy sposób- czasami może wydawać się nieco dziwne to, że nie są w stanie dostać od życia tego, czego bardzo pragną.

Czytamy o prawie przycągania, sięgamy po szereg nagrań, książek i innych pozycji metafizycznych, rozwoju osobistego i duchowego- co więcej- stopniowo wdrażamy w nasze życie proponowane praktyki oraz zwracamy uwagę na rządzące wszechświatem prawa…-a jednak…wciąż z jakiegoś nieznanego powodu nie przyciągamy do siebie upragnionych okoliczności.

Dlaczego,- pytamy zrezygnowani…? Dlaczego nie możesz dostać tego, czego chcesz…?

Odpowiedzi na powyższe pytanie może być wiele tak samo jak i między nami występuje nieskończona różnorodność charakterystyk, podejścia do życia, schematów. By móc Ci pomóc- chciałabym jednak napisać dziś o czymś, co zdaje się być najczęstszym powodem hamowania dostępu do spełnionego i radosnego życia.

Powiedz mi…co czujesz, kiedy tak bardzo, ale to bardzo czegoś pragniesz…?

Co czujesz, gdy wiesz że to pragnienie wypływa z twojego serca, jest szczere…- a więc dobrze wiesz, ze powinno się zmaterializowac, gdyż jest częścią Ciebie, jest prawdziwe…?

Czy w Twoim sercu pojawia się radość, ufność, cierpliwość…?- bo wiesz, że skoro jest w Tobie tak silne pragnienie to nosisz je tylko dlatego, gdyż masz w sobie wszystko, by móc je spełnić…?

Czy też być może- to wymarzone ’coś’ podszyte jest nutką zniecierpliwienia, zwątpienia, czy też nawet i desperacji…?

Zatrzymaj się proszę na chwilkę…poczuj to o czym piszę…weź głęboki oddech i…odpowiedz sobie szczerze…co takiego czujesz, co takiego dzieje sie w Tobie, gdy oczekujesz realizacji swoich pragnień…?

Dlaczego nie możesz dostać tego, czego chcesz?

Chyba już dobrze wiesz do czego zmierzam, więc napiszę wprost mając nadzieję, że z tego skorzystasz:

Im bardziej czujemy sie zdesperowani, by dostać od życia to czego pragniemy- tym bardziej nasze pragnienie wypływa z mentalności braku i tym samym bardziej odpychamy od siebie realizacje tego marzenia.

Bardzo ważne jest, by w procesie urzeczywistniania naszych pragnien przebywać w stanie wdzięczności, doceniania tego, co obecnie wypełnia nasze życie. W przeciwnym wypadku zatruwamy nasze pragnienia i marzenia.

Tylko w ten właśnie prosty sposób- zmienimy desperację na pokojową determinacje jednocześnie otwierając swoje serce i umysł na wszystko to, czego tak bardzo pragniemy.

W ten oto sposób kreujemy wokół siebie przestrzeń na materializację wszystkiego, czego tylko zapragniemy….

To takie oczywiste, a jednak przychodzi nam z pewną trudnością…warto jednak pamiętać, że jak wszystko w życiu i to jest umiejętnością i procesem, którego opanowanie wymaga systematyczności, cierpliwości i czasu.

Nie wystarczy zdawać sobie sprawy z operujących we wszechświecie praw- trzeba je zacząć wcielać w nasze życie wiedząc, że robimy dla siebie i innych coś cudownego, że powolutku kroczymy w stronę wolności, radosci i spełnienia które się nam nawet nie sniło…:)

Powodzenia!