Jak polubić swoją pracę?

Jak polubic swoja prace?

Jak polubic swoja prace?

Dla wielu z nas praca jest jedynie koniecznoscią, bardzo często wręcz mało przyjemnym obowiązkiem i miejscem stresu. Jako ludzkość nie doszliśmy jeszcze do miejsca, w którym każdy z nas spełniałby się zawodowo robiąc to co lubi, do czego został stworzyony.

Wraz z poszerzaniem świadomości każdego z nas, wraz z coraz to powszechniejszymi praktykami nurtu określanego jako new age- coraz więcej z nas czuje, że tylko po przejściu przez ograniczające nas zawodowe (i nie tylko) lęki- możemy odnaleźć życiową równowagę oraz spełnienie. Następnym krokiem na naszej drodze ku prawdzie i byciu coraz bardziej sobą- jest oczywiście stopniowe odchodzenie od tego co nie jest nami, co nie współgra z naszą dusza – czyli nie daje nam radości i satysfakcji. Wielu oświeconych mistrzów oraz channelowanych przekazów od dawna wyraźnie zaznacza, iż jedyną drogą do spełnienia i poczucia wolności jest każdorazowe podążanie za własną ekscytacją, za tym co lubimy. Ze wzgledu na szereg wyimaginowanych, zakorzenionych i często stłumionych w naszych systemach lęków- tylko niektórzy z nas zbierają się na odwagę i przechodzą przez strach  nieznanych nam dotąd terytoriów zawodowych. Innymi słowy- póki co jedynie garstka z nas decyduje sie w sferze zawodowej robić to co przychodzi nam z łatwością, jest częścia nas i sprawia nam radość (czyli nie jest odczuwane jako praca lecz pasja). Choć proces ten nie jest super szybki, bardzo pozytywne i niezaprzeczalne jest to, iz wszystko zmierza ku temu, by kolejne pokolenia na dużo większą skalę spełniały się zawodowo oraz tym samym bogaciły robiąc to, co noszą w sercu, co jest ich szczerym talentem i do czego zostali stworzeni. Zaznaczam tutaj, iż choć słowa te mogą brzmieć górnolotnie- nie chodzi tu o żadne rzadko spotykane umiejętności czy też sporadycznie spotykane talenty typu unikatowy głos, umysł pełen wynalazków czy też sportowe wyczyny. Każdy z nas jest absolutnie unikatowy i każdy bez wyjątku nosi w sobie coś co ma w sobie wielki potencjal przyczyniania się do polepszania jakości życia innych ludzi. Co za tym idzie- gdy robimy to coś, co jest częścią nas i w czym jesteśmy jedyni w swoim rodzaju- dajemy innym to, czego najbardziej potrzebują a oni w zamian- nie tylko powracają do nas korzystając z naszych usług, lecz również z radoscią nas rekomendują i odplacają hojnymi wynagrodzeniami.

Co jednak zrobić jeśli nie jesteśmy jeszcze w miejscu, w którym czujemy się gotowi na życiowe zmiany lub też zwyczajnie nie wiemy co takiego moglibyśmy zaoferowac innym osobom, co takiego naprawde lubimy itp?

Co zrobić, gdy każdego dnia udajemy się do pracy, ktora często przyprawia nas o gęsią skórkę i której delikatnie mówiąc- nie bardzo lubimy?

Zawsze powtarzam, że absolutnie we wszystkim możemy znaleźć pozytywy , wdzięczność i radość. Dotyczy to również naszej nielubianej pracy- nie mogło by być inaczej! Powiem więcej- to wlaśnie nasza praca jest jednym z tych życiowych aspektów (inne to np. związki, relacje międzyludzkie), w którym mamy największy potencjał na wewnętrzną transformację, głębsze zrozumienie siebie, oczyszczenie, rozpoczęcie życia dużo lepszej jakości.

Dlaczego?

Otóż cóż innego jak nie właśnie nasza praca, miejsce w którym na co dzień spędzamy większość czasu- wywoła w nas tak obszerny wachlarz emocji i zachowań? Gdy zaczynamy w coraz większym stopniu żyć w świadomy sposób- to właśnie nasza praca jest jednym z życiowych obszarów, w którym z powodzeniem możemy poznac i zrozumieć siebie.

Jak polubic swoja prace?

Jak polubić swoją pracę?

Jak polubić swoją pracę?

Zamiast podchodzić do niej z niechęcią i poczuciem obowiązku- zacznijmy wykorzystywać tą niepowtarzalaną okazje do uleczenia. Czujesz się źle w pracy? Drażni Cię wiele rzeczy? Stresujesz sie i jedynie marzysz o weekendzie lub urlopie? Gwarantuję Ci, że najczęściej wypowiadane przez nas stwierdzenie, iż po prostu nie lubimy tego co robimy-jest jedynie powierzchowną i niezwykle ograniczoną prawdą pod której powłoką kryje się cała gama niezwykle odkrywczych i transformujacych spostrzeżeń na nasz własny temat.

I tak np- jeśli stresujesz się w obecnosci szefa- najczęściej nie świadczy to o tym, iż nie lubisz swojego zawodu czy też nawet twojego zwierzchnika. Może oznaczac to natomiast iż obawiasz sie krytyki, bycia ocenianym czy też kontrolowanym (przyczyn u źrodła może być oczywiście tak wiele jak wielu ludzi na tej planecie). Lub też jeśli każdego ranka z niechęcią wstajesz z łóżka i zbierasz się do pracy- być może nie tyle chodzi o sam fakt jej wykonywania (który często jest neutralny) lecz o jakąś inną formę głęboko ukrytego i nieuświadomionego strachu jak np. nie bycie wystarczająco dobrym, bycie wykorzystywanym czy też obawa przed rozczarowaniem kolegow lub szefa.

Być może jesteś już gotów na to, by przejąć pełną odpowiedzialność za własne życie i choć na razie jedynie dopuścić możliwość, iż ani praca, ani nasz szef czy też firmowa atmosfera nie są winni naszemu nieprzyjemnemu samopoczuciu w trakcie jej wykonywania. Co więcej- być może zdecydujemy się również wykorzystać fakt posiadania pracy do tego, by w końcu poznać, zrozumieć i przetransformować nasze nieuświadomione, wywołujące stres i niechciane emocje uwarunkowania. W ten oto prosty sposób bardzo szybko poczujemy, iż nasza praca jest naszym wielkim darem, wielką szansą na wewnętrzne uzdrowienie i trwałą poprawę jakości życia zawodowego i nie tylko.

W takich to właśnie momentach zaczynamy wyraźnie rozumieć, iż do polubienia naszej pracy wymagana jest jedynie nasza otwartość, chęć zrozumienia siebie oraz zmiana percepcji, rezygnacja z  poczucia bycia ofiarą sytuacji.

Tak proste, a tak niebywale wyzwalające- a co najlepsze- każdy z nas może tego spróbować, bo …wybór jak zawsze należy tylko i wyłącznie od nas samych 🙂

 

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł- polub go lub poślij swoim znajomym!