Jak poprawić sobie nastrój w kilka sekund?Jak poprawić sobie nastrój w kilka sekund

Znasz te dni, kiedy wstajesz z łóżka lewą nogą, wszystko cię drażni, a każde kolejne wydarzenie w ciągu dnia jedynie ci przypomina, że ten dzień nie jest i nie będzie udany?

Chcę Ci powiedzieć, że wcale nie musi tak być, że w przeciągu kilku sekund świadomej techniki z łatwością możesz przywrócić swą radość w sercu i uśmiech na twarzy.

Jak poprawić sobie nastrój w kilka sekund?

To o czym teraz napiszę jest tak proste, iż może wydawać się aż za banalne, by móc cokolwiek zdziałać.

Pamiętaj jednak, iż jest to jedynie trik Twojego ego, które każdorazowo stara się nas przekonać o tym, że by coś osiągnąć musimy ciężko sobie na to zapracować.

W rzeczywistości życie jest proste i gdy tylko potrafimy skutecznie wyciszyć nasz umysł (który stara się zawsze wszystko komplikować)- wszystko zaczyna być nagle takie piękne, oczywiste i zupełnie nieskomplikowane.

 

Jak poprawić sobie nastrój w kilka sekund?

Nie ma nic prostszego!  Wystarczy zaktywizować oksytocynę,  hormon miłości, szczęścia, zaufania.

Gdy nie czujesz się dobrze, ten hormon miłości potrafi skutecznie przywrócić uśmiech na twojej twarzy, dodać energii, poczuć się zbalansowanym i spokojnym.

Jest kilka sposobów, by pobudzić w nas oksytocynę w naturalny sposób. Te, które Ci poniżej zaproponuję zapożyczyłam z jednej z artykułów znanej autorki Gabrielle Bernstein.

 

Pierwszą prostą metodą, jest przyłożenie swoich dłoni do serca i zaczerpnięcia kilku głębokim oddechów. Gdy oddychać w przestrzeń serca, miłość, radość i spokój wypełniają całe Twoje istnienie.

Jeśli będziesz w ten świadomy sposób oddychać przez kilkanaście sekund- uczucie stresu Cię opuści, a w jego miejscu pojawi się wewnętrzny spokój i wyciszenie.

 

Inną skuteczną techniką jest wielki, niczym niepohamowany, szczery uśmiech, którym możesz obdarzyć kogo tylko zapragniesz.

Taki uśmiech może wzbudzić w Tobie uczucia połączenia nawet z przypadkowo napotkaną osobą, gdyż ma w sobie wielką moc podnoszenia naszych wibracji energetycznych i słania innym czystych, bezwarunkowych uczuć.

Możesz również spróbować kilkunasto sekundowego uścisku. Przytul kogoś, kogo kochasz- od razu poczujesz się dużo dużo lepiej i radośniej!

Jak widzisz, szybka i prosta poprawa nastroju jest naprawdę niezwykle łatwa do wykonania.Jak poprawić sobie nastrój w kilka sekund?

Nie musisz się, więc, już głowić jak poprawić sobie nastrój w kilka sekund….teraz każdorazowo już wiesz, że wystarczy chwila świadomego działania z Twojej strony, by ot tak, przywrócić radość dzisiejszego dnia!