Przestań szukać. Bądź w doświadczeniu tego, co jest…

tylko tak, nie przeoczysz cudu swego życia

 

Jak wiele dumy, nadziei, sensu życia przenosi w sobie fakt szukania, bycia na ścieżce rozwoju czy duchowości.

Budujemy kolejną tożsamość, której nie łatwo się wyzbyć w imię tego, co nie zaspokaja wciąż wędrującego, szukającego podniet umysłu.

Tymczasem życie w pełni swej okazałości- będąc zawsze Tobą- zostaje odessane ze swej prawdziwości i smaku. Myślisz, że jesteś Kimś, bo szukasz….a tymczasem…sam/-a okradasz się z klejnotu swego istnienia, żyjesz projekcjami.

I tak, projekcje te również są częścią ludzkiego doświadczenia. Mawia się, że są iluzją, lecz w moim subiektywnym doświadczeniu- nawet i ona zawiera się w przygodzie pełni tego życia.

Pozostaje więc zadać sobie szczere pytanie- czy zależy mi na eksploracji coraz to nowszych, coraz to bardziej wyrafinowanych, zaawansowanych meandrów ludzkiej psychiki, jej wyobrażeń….czy też pragniesz nie tylko ocierać się, lecz sączyć -w prostocie prawdy…nie zbrudzonej osądem, oporem czy preferencją….Nie przysłoniętej choćby najwznioślejszą myślą czy konceptem….

Ty i Ona- Prawa, życie w najwyższym i najczystszym tego słowa znaczeniu…takie jakie jest, Teraz…Takie Twoje, Nasze, Moje…ŻYCIE…