Czy szczęście jest wyborem?

Dla wielu z nas poszukiwanie oraz próby budowania szczęśliwego życia zajmują mnóstwo czasu. Co więcej- tylko garstka osób zdaje się zrealizować to marzenie, a przecież każdy bardzo pragnie być spełniony i radosny.

Na pewno wielu z Was czytających ten artykuł nieraz słyszało, iż szczęście jest indywidualnym wyborem.

Jeśli należysz do grona osób zaznajomionych z tym poglądem i wciąż poszukujesz szczęścia- z pewnością może dziwić Cię to stwierdzenie, lub też nawet je kwestionujesz.

Czy szczęście jest wyborem?

Być może od dawna próbujesz w świadomy sposób budować swoje życie i zupełnie nie rozumiesz dlaczego wciąż czujesz się niespełniony.

Być może zaczynasz kwestionować to, w co całym sercem uwierzyłeś?

Być może wątpisz czy oby rzeczywiście szczęście jest naszym wyborem?

 

Również i ja przez wiele lat nie umiałam tego ogarnąć, zrozumieć, wdrożyć w życie.

Budowanie poczucia spełnienia było dla mnie konceptem, po który wielokrotnie sięgałam próbując zmienić przeróżne zewnętrzne życiowe okoliczności.

Przez dekady żyłam w poczuciu, iż jeśli tylko coś osiągnę, zrealizuję, zmienię- wówczas me upragnione szczęście nigdy mnie nie opuści.

Paradoksalne jest to, iż dopiero w chwili gdy całym sercem chciałam się poddać i zrezygnować z ponownych prób naprawy owych okoliczności- dopiero wówczas coś się we mnie otwarło i poczułam co takiego oznacza świadome wybieranie poczucia spełnienia.

 

Czy szczęście jest wyborem?

Dziś mogę z całą pewnością powiedzieć, iż zdecydowanie Tak jest!

Co najpiękniejsze- to fakt, iż wyboru tego możemy dokonać w każdej sekundzie co oznacza, iż szczęście jest dosłownie na wyciągnięcie naszej dłoni…

By móc wspomóc indywidualny proces takiego oto wyboru, chciałabym się z Wami podzielić kilkoma mogącymi to ułatwić wskazówkami.

 

  1. Przestań się obwiniać

Odpuść sobie w końcu, zapomnij i wybacz popełniane błędy i co więcej- poczuj, iż w rzeczywistości były to jedynie niezmiernie potrzebne do rozwoju życiowe lekcje i etapy poszerzania Twojej świadomości.

  1. Poświęć kilka minut każdego dnia na to wy się wyciszyć i poczuć, iż szczęście możemy odnaleźć jedynie w sobie samym a nie w żadnych zewnętrznych okolicznościach.

Jak wiele razy robiliśmy coś, by zapewnić sobie spełnienie jednak w rezultacie było ono jedynie krótkotrwałe lub nigdy nie nadchodziło?

Poczuj, iż było to spowodowane faktem poszukiwań wszędzie lecz nie w sobie samym.

Tylko poprzez chwile zatrzymania i przyglądnięcia sobie- możemy sobie uświadomić co takiego w nas samych blokuje nam naturalny dostęp do niczym nieograniczonego spełnienia.

  1. Zaufaj w końcu sobie! Zaufaj temu, iż Twoje serce- ten cichy, nienachalny, często zagłuszany przez nasze ego wewnętrzny głos- nieustannie daje nam nieomylne wskazówki pokazujące którędy prowadzi nasza droga do szczęścia.
  2. I ostatnie, chyba najważniejsze- przestań w końcu poszukiwać szczęścia i po prostu BĄDŹ SZCZĘŚLIWY!

Jeśli masz pewne własne, sprawdzone sposoby na połączenie się ze swoim pięknym, wszechogarniającym szczęściem- podziel się nimi z nami poniżej w komentarzach.

A teraz- ruszaj w życie i bądź w końcu szczęśliwy 🙂