Jak żyć długo i zdrowo?Live-a-Healthy-and-Happy-Life

Czyż nie każdy z nas tego pragnie?

Niby to takie banalne pytanie, tak wiele się o tym mówi a jednak…wciąż tak niewielu z nas doświadcza życia wypełnionego fantastycznym samopoczuciem i ponad przeciętną długością.

Dlaczego?

Osobiście uważam, że jest to ściśle powiązane z poziomem naszej świadomości a co za tym idzie- z naszym stosunkiem do samego siebie, połączeniem z naszym sercem, z naszą duchową naturą.

Innymi słowy- by szczerze o siebie dbać, by robić dla siebie wszystko to co wypływa z naszych serc- musimy przede wszystkim być świadomi tego kim jesteśmy, a następnie poprzez konsekwentne budowanie opartej na miłości i szacunku relacji z samym sobą- wcielać tą świadomość w codzienne życie.

Dla tych z nas którzy wciąż pozostają w matrixie- wszelkie dostarczane przez społeczeństwo, system, media informacje, wytyczne, zalecenia- stanowią niekwestionowalną prawdę oraz tym samym fundament życia.

Ludzie Ci po prostu wierzą, nieświadomie chłoną jak gąbki wszystko to czym są na co dzień karmieni.

W taki sposób budowane są ich życiowe przekonania, których niekorzystny wpływ nie łatwo im zauważyć a następnie przetransformować.

O czym tu mówię?

Chociażby o tym, iż tak wielu z nas absolutnie wierzy iż np. kromeczka czy płatki Nestle na śniadanie dają nam siłę i są super zdrowe lub też, że gdy dopada nas choroba to tylko zalecane przez szereg reklam czy lekarzy środki mogą nas uleczyć.

To tylko malutkie, nasuwające mi się na myśl przykłady tego o czym tak naprawdę można by było dyskutować godzinami.

Do czego zmierzam?

Do jak najzwięźlejszego i zarazem najbardziej pobudzającego do myślenia odpowiedzenia na pytanie: Jak żyć długo i zdrowo?

 

Dla tych, którzy mają ochotę poruszyć ten temat szczegółowo- zapraszam do zaglądnięcia na mój kanał www.youtube.com/sylwiakocon lub też skorzystanie z sesji indywidualnej ze mną lub też innym, doświadczonym terapeutą.

Teraz natomiast ujmijmy te według mnie najistotniejsze kwestie związane z budowaniem długiego i zdrowego życia:

  1. Koncentrowanie się na tym czego szczerze pragniemy w przeciwieństwie do automatycznego funkcjonowania opartego na strachu przed byciem ocenianym, krytykowanym.

Być może tego nawet nie zauważamy, ale większość z nas buduje swoje codzienne życie kierując się tym, w co uwierzyła że musi, wypada, powinna, nie ma wyjścia itd. Itp.

Co więcej- bardzo często wydaje nam się to jedyna słuszna droga, jak to nieraz już słyszałam z ust moich klientów : Pani Sylwio, wie Pani jak to jest- każdy niesie swój krzyż….

A ja właśnie nie wiem jak to jest! Może więc o tym porozmawiamy, może po raz pierwszy w życiu zanurzysz się w sobie i poczujesz dlaczego robisz to co robisz, dlaczego tak się czujesz, co czujesz, kim jesteś i czego tak naprawdę pragniesz?935128_544577575618440_2069399366_n

  1. Bardzo silnie powiązane z powyższym punktem- świadoma praca z naszymi emocjami, odkrywanie siebie, stawanie się coraz bardziej sobą, budowanie połączenia ze swoim sercem, intuicją (którą ma każdy z nas!!!).

Jest to proces głębokiej wewnętrznej transformacji, oczyszczania, poznawania na nowo, powrotu do domu….Innymi słowy- jest to droga do wolności i spełnienia….

Jest to również czas zauważania ograniczających nas przekonań i ich transformacji.

  1. Wraz ze wzrostem naszej świadomości- czas na kolejny etap polegający na stopniowym, cierpliwym i konsekwentnym wcielaniu naszego nowego, raczkującego i często wątłego stanu istnienia w nasze codzienne życie.

Nieraz będziemy tu podupadać- i bardzo dobrze, bo…dzięki temu będziemy stawać się sobie coraz bliżsi, nasze serce zacznie się otwierać i wypełniać zaufaniem, akceptacją i bezwarunkową miłością do siebie i życia.

Z pewnością nasze przyzwyczajenia żywieniowe wyglądają już tutaj zupełnie inaczej niż te z przed kilku miesięcy czy lat.

Wiemy już, że produkty pszeniczne, mleczne czy też zawierające cukier i gluten- nam nie służą i wyraźnie czujemy jak każdorazowe ich spożycia pogarsza nasze samopoczucie, wpływa na spadek energii i życiowej radości.

Wiemy również jak zbawienny wpływ mają na nas surowe warzywa, jak zawarte w nich enzymy promiennie wpływają na nasz wygląd oraz nastrój.

Co więcej- nie musimy się już do niczego zmuszać, ani niczego sobie odmawiać, gdyż nasze ciało samo pragnie spożywać to, co nam służy i pozwala czuć się nie tylko ok, dobrze- ale wręcz po prostu rewelacyjnie!

Wiemy też jak pracować ze swoim ciałem, które jest nie tylko naszą przecudowną świątynią, ale też bramą do bezkresu piękna naszego istnienia.

Wiemy jak ważne są chwile wyciszenia i życiowy balans, jak regenerujący i istotny jest nasz sen, zabawa i obcowanie z naturą.

Wiemy to wszystko i jeszcze o wiele, wiele więcej….I co najważniejsze- nie jest to jedynie wiedza zapożyczona, skonsumowana w postaci kolejnej przeczytanej książki czy uczestnictwa w warsztatach rozwoju osobistego.

Wszystko to staje się naszym indywidualnym doświadczeniem, wewnętrzną mądrością, życiową prawdą która sprawia, że życie staje się pełne, spełnione, długie i zdrowe!

 

Zapraszam do podzielenia się tym artykułem z Twoimi znajomymi oraz do uczestnictwa w sesjach indywidualnych oraz szkoleniach online https://duchimateria.com/szkolenia-i-sesje/ !

Oraz oczywiście- zachęcam do subskrypcji regularnie aktualizowanego kanału youtube: www.youtube.com/sylwiakocon